W ostatnich latach najczęstszą wybieraną formą dostawy jest przesyłka kurierska. Taka forma jest przede wszystkim najszybsza i dostarcza paczkę pod wskazany adres, bezpośrednio do rąk własnych wskazanego odbiorcy. Firmy kurierskie specjalizują się również w dostarczaniu przesyłek poza granice kraju, a często nawet poza granice kontynentu.

Przesyłki zagraniczne to szczególny rodzaj przesyłki, która musi przemierzyć czasem nawet tysiące kilometrów. Oczywiście z tego też powodu takie przesyłki zagraniczne trwają dłużej niż tradycyjne krajowe. Jeśli jednak bardzo zależy nam na krótkim czasie transportu, mamy możliwość wyboru przesyłki zagranicznej ekspresowej, która transportowana jest drogą lotniczą. Oczywiście paczka do USA, bez względu na to czy wybierzemy tryb ekspresowy czy standardowy będzie transportowana drogą lotniczą. Jeśli wybieramy przesyłki zagraniczne, warto taką paczkę ubezpieczyć.

Pomimo iż firmy kurierskie, które współpracują ze stroną www.transportowi.pl są sprawdzone i oferują usługi najwyższej jakości, to warto brać pod uwagę różne sytuacje losowe. Dodatkowo platforma oferuje darmowe i samodzielne wyliczenie kosztów przesyłki, wystarczy podać odpowiednie dane, a w zamian dostaniemy oferty różnych firm kurierskich ze stawkami za określony transport paczki. Jest ogromne ułatwienie ponieważ, nie mamy tutaj żadnych ukrytych kosztów i co najważniejsze nie musimy podejmować żadnych decyzji, jeśli oferta nam się nie podoba lub koszt transportu przesyłki będzie zbyt wysoki.