To historia parafianina, który został dotknięty straszną chorobą. Jego stan był tak zły, że nie mógł nawet czołgać się. Komunikował się tylko pisząc listy na ścianie kościoła. Z tego powodu jego imię – Onufrego zostało wybrane na jego imię na chrzcie.
Pewnego dnia w wyniku wypadku wpadł do rzeki i utonął. Jego ciało po wielu dniach na brzegu rzeki odnalazł stary rybak Jakub. Postanowił zabrać go ze sobą do domu, aby pochować go później tego dnia, ponieważ padało już od 7 dni i byłoby zbyt mokre, aby jego ciało mogło już pływać w rzece. Ale łódź Jakuba osiadła na mieliźnie bez żadnego podparcia i tam zginął
„Jeśli znasz swoje słabości, możesz się podbudować”. Św. Onufry był znany jako „Pierwszy Teolog”.
Św. Onufry urodził się w 1081 r. Był zakonnikiem, później biskupem łuckim. Zmarł w 1146 r. Jego pisma są bardzo popularne ze względu na swoją prostotę i przejrzystość. Odzwierciedlają jego silną wiarę i zainteresowanie sprawami doktrynalnymi. Zawierają też dużo mądrości duchowej i kilka praktycznych wskazówek dotyczących budowania życia duchowego.
Kościół od czasów Chrystusa udziela pomocy finansowej sierotom. Organizacje charytatywne od wieków pomagają ludziom w potrzebie, udzielając im pieniędzy lub innej pomocy materialnej. Jednak pod koniec XIX wieku pojawiły się nowe pomysły na to, jak skuteczniej pomagać ludziom poprzez edukację
„Nie jestem katolikiem, ale wierzę w Boga. I wierzę, że warto iść do spowiedzi.
Kościół – miejsce do spowiedzi to film instruktażowy o tym, jak chodzić do kościoła i jak to robić. W tym filmie użytkownik ma możliwość korzystania z „Maszyny do spowiedzi” – oprogramowania, które pomaga mu wyznawać grzechy online bez konieczności chodzenia do kościoła lub wizyty u księdza.
Maszyna do spowiedzi daje użytkownikowi możliwość wyboru, czy chce wyspowiadać się z grzechów online poprzez czat z księdzem, podczas którego będzie mógł zadawać pytania i otrzymywać od księdza odpowiedzi. Pozwala mu również na wysłuchanie spowiedzi innych użytkowników na swojej stronie profilowej.
Jeden z bardziej znanych kościołów
Rybotycka to mały kościółek przy Spodku w Wieliczce. Został zbudowany przez Onufrego Polunina, brata św. Andrzeja.
Kościół został zbudowany w drugiej połowie XIV wieku i jest jednym z najpiękniejszych średniowiecznych kościołów w Polsce. Budynek posiada unikalną, oryginalną i piękną dekorację: trzy wieże, poddasze z belek, rzeźbione kamienne gzymsy na balkonach i drewniane balkony. Malowidło naturalnej wielkości na jego fasadzie wykonał Jan Matejko (1748–1815).
Kościół św. Onufrego w Ryborycku został zbudowany w XVI wieku. Jest to jeden z najsłynniejszych kościołów w Polsce.
Popularny polski kościół parafialny w Rybołyszu.
Kościół św. Onufrego został zbudowany w XV w. i należał do parafii Rybołysz do 1803 r., kiedy to został przeniesiony do parafii Rybołysz, a ostatecznie do parafii Posada Rybotycka (w 1919 r.). Kościół jest budowlą w stylu barokowym, jednonawową i trójnawową. Od tego czasu był wielokrotnie restaurowany, ale jego styl się nie zmienił.
Kościół znajduje się przy ulicy Świerczyna, tuż przy głównej drodze E358 (droga przez Świerczynę). Dojazd autobusem nr 41 z dworca autobusowego przy Krakowskim Przedmieściu