Jeżeli prowadzisz własną firmę lub działalność gospodarczą, która w głównej mierze zajmuje się sprzedażą internetową – doskonale wiesz, jak ważne jest terminowe oraz bezpieczne dostarczenie przesyłki do odbiorcy. Coraz częściej sklepy internetowe, które swoje siedziby mają w Polsce, rozszerzają działalność na sprzedaż swoich produktów na państwa poza granicą naszego kraju.

W takim przypadku niezbędna jest pomoc firmy kurierskiej, która przetransportuje przesyłki zagraniczne do wybranych miejsc. Aby zaoszczędzić czas i często również pieniądze, najłatwiejszym sposobem jest zamówienie kuriera poprzez stronę internetową brokera kurierskiego. Znajduje się tutaj szeroka oferta firm kurierskich, które oferują transport przesyłek krajowych, ale również zagranicznych. Firmy kurierskie z którymi współpracuje strona są to sprawdzeni przewoźnicy, którzy posiadają bardzo dobre opinie. Zdecydowanym udogodnieniem na stronie jest możliwość bezpłatnej wyceny przesyłki. Po uzupełnieniu podstawowych informacji wyświetlona zostaje pełna oferta przewoźników.

Oczywiście liczba ofert zmniejsza się w przypadku przesyłek zagranicznych i międzykontynentalnych, ponieważ nie każda firma kurierska ma w swojej ofercie możliwość transportu paczki do USA. Warto zwrócić szczególną uwagę na to że przesyłki na inny kontynent są zdecydowanie droższe. Przykładem może być paczka do USA, która paczką szczególną ponieważ transportowana jest drogą lotniczą, jednak czas jej transportu nie jest nadzwyczajnie długi. Trwa od kilku do kilkunastu dni.