Ze względu na tak ogromny rozwój handlu i gospodarki, a także handlu zagranicznego coraz większa liczba firm kurierskich rozszerza swoją działalność poza granice naszego państwa. Coraz częściej powstają strony i platformy internetowe, które pośredniczą w procesie zamawiania kuriera, który dostarczy naszą paczkę do wybranego kraju w Europie, a nawet na świecie. Ze względu na zwiększoną odległość przesyłki zagraniczne z reguły są droższe niż standardowe przesyłki krajowe.

Na stronie internetowej kuriera online bezpłatnie możesz wycenić koszt przesyłki poprzez uzupełnienie formularza. Należy podać tutaj bardzo istotne informacje takie jak : kraj wysyłki, kraj doręczenia, wagę, długość, szerokość, wysokość. Na podstawie tych atrybutów obliczana jest cena, jaką nadawca musi zapłacić. Warto zaznaczyć, że wycena jest w zupełności darmowa, nie ponosisz żadnych ukrytych kosztów. Na stronie internetowej masz również możliwość porównania ofert różnych firm kurierskich i wybrać ofertę, która będzie dla Ciebie najatrakcyjniejsza. Dzięki takim udogodnieniom jak możliwość bezpłatnej wyceny oraz szeroka oferta różnych przewoźników w jednym miejscu możesz sprawdzić i wybrać odpowiedniego do swoich potrzeb kuriera.

Przesyłki zagraniczne do krajów Uni Europejskiej są z reguły tańsze niż przesyłki międzykontynentalne. Jeśli Twoja przesyłka jest międzykontynentalna, m.in jest to paczka do USA to musisz liczyć się z większymi kosztami. Transport takiej paczki odbywa się bowiem transportem lotniczym i trwa do kilku dni roboczych.